Maxi-Cosi Iora Co-Sleeper Essential - Blue
The Iora has five different height positions and easy co-sleeping slide function that fits perfectly next to your baby. You can easily fold and take the cozy Iora with you in its convenient travel bag for free. The essentials are within your reach in Iora's large storage basket.
| Features | Bedside sleeper for babies, Comfy mattress for sweet dreams after a day full of discoveries, Easy slide function to easily slide and fit next to your bed, Large storage basket of this co-sleeping crib fits all essentials for baby, Foldable crib: Easy to fold, Carry and take-along in its own travel bag |
|---|---|
| Package Dimensions | 56 x 19.3 x 102.7 cm |
| Recommended Age | Suitable for 0 month to 9 months (up to 9kg) |
| Product Dimensions | 34 x 50 x 83 cm |
| Shipping Time | 2-3 days |
| Gift Wrap Allowed | No |
| Gift Bag Allowed | No |
| Age | Baby 0-2 Years |
| Collections | Gift Store - Perfect For Baby Shower, Premium Nursery, Best Sellers, Everything you need on a budget, Co-Sleeper |
| Not Eligible for Refund period | 7 days |
| Paymob period | 7 days |
| Refund to wallet period | 7 days |
| Tabby period | 7 days |
| PayPal period | 7 days |
| Tamara period | 7 days |
| Payment Refund period | 7 days |
| Checkout Com period | 7 days |
| Store Credit Refund period | 7 days |
| Apple Pay period | 7 days |
Write Your Own Review
More from Maxi-Cosi
-
Maxi-Cosi - Titan Pro2 I-Size Car Seat - GreySpecial Price AED 2,297.9996 Regular Price AED 2,414.9998 -
Maxi-Cosi - Titan Pro2 I-Size Car Seat - BlackSpecial Price AED 2,297.9996 Regular Price AED 2,414.9998


